У Мінагрополітики відбулася зустріч за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової, академіка-секретаря Відділення зоотехнії НАН Остапа Жукорського з делегацією Посольства Франції в Україні на чолі з радником з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перреном. Метою заходу стало обговорення між представниками Мінагрополітики та науково-дослідними установами Франції у галузі тваринництва питань, пов’язаних з перспективами тваринництва в Україні, переробкою та комерціалізацією продукції тваринництва, функціонуванням ринків, впливом Угоди про зону вільної торгівлі на тваринницький сектор.
Зустріч проходила в рамках виконання Меморандуму між Мінагрополітики та Державною установою з питань сільськогосподарської та морської продукції Французької Республіки «ФрансАгріМер». Планується провести спільне дослідження галузі тваринництва протягом наступних шести місяців.
«Наші французькі колеги приїхали вчасно, оскільки саме зараз ми разом з Національною академією аграрних наук та профільними асоціаціями формуємо детальне бачення розвитку тваринництва на період до 2025 року. Розвиток тваринницької галузі, забезпечення біобезпеки, запровадження норм європейського законодавства відповідно до Угоди про асоціацію, підвищення якості продукції та розвиток кооперації в галузі тваринництва є важливими завданнями аграрної політики. Саме зараз відбувається нормативне оформлення цих завдань через розробку відповідної стратегії та сформованого проекту бюджету на 2018 рік», - зауважила Олена Ковальова та наголосила на ефективності двосторонніх відносин.
Наприкінці зустрічі учасники домовились про подальший активний діалог.
Довідково
Французьке тваринництво відрізняється високою технологічністю та якісними науковим підґрунтям. Особливо цікавим є досвід та практика молочного скотарства та свинарства в контексті розвитку кооперації. Кооперативи у Франції забезпечують понад 50% виробництва молока та до 65% виробництва свинини. Загалом на кооперативи у Франції припадає близько 60% збуту сільськогосподарської продукції.