Стратегічною метою імплементації Угоди про асоціацію є побудова в Україні системи контролю безпечності та якості продуктів харчування (головний елемент санітарних та фітосанітарних заходів – СФЗ), гармонізованої з нормами ЄС. Побудована за прийнятим у Європі принципом від «лану до столу», така система стане одним з базових елементів захисту здоров’я та життя українців. Понад те, гармонізація її з правом ЄС розширить можливості наших підприємств у використанні переваг зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом. Адже в першу чергу – це зменшення бар’єрів у торгівлі та нарощення експортного потенціалу української харчової та сільськогосподарської продукції на світових ринках.
Право експорту продуктів харчування тваринного походження за 2017 рік отримало 61 українське підприємство, внаслідок чого перелік експортерів цієї продукції розширився до 728 агровиробників з України, повідомила прес-служба Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.
Подорожчання м'яса курей в умовах монопольного ринку в Україні пояснюється виключно зростанням експорту.
Таку думку висловив директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, пише ГолосUA.
«Виробництво курятини на сьогоднішній момент повністю індустріалізовано, основний сегмент ринку виробляється промисловим способом, причому декількома виробниками, а коментувати ситуацію на монопольному ринку може тільки Антимонопольний комітет», - пояснив експерт.
Сільське господарство України протягом 2010-2016 років демонструвало позитивну динаміку, але без негативних тенденцій не обійшлося
Виробництво зросло на 34%, експорт у вартісному вираженні — на 54%, частка сектора у ВВП країни збільшилася з 7,5% у 2010 році до 11,6% у 2016 році. Однак за цими, на перший погляд, позитивними цифрами приховуються негативні тенденції у структурі сільськогогоподарського виробництва, небезпечні для економіки країни.
Україна заборонила ввезення птиці з Великобританії, Нідерландів та Німеччини через пташиний грипу.
Россільгоспнагляд відновив сертифікацію половини підприємств України, ввезення свинини з яких раніше був заборонений, в тому числі через вірус африканської чуми свиней.
Через введеного Росією заборони на імпорт продовольства з Європи оптові ціни на свинину в Німеччині, Нідерландах і Данії впали до мінімального рівня більш ніж за три роки, пише інформагентство "Фінмаркет" з посиланням на Bloomberg.