"Українська ветеринарна і фітосанітарна служба переглянула заходи щодо ввезення з території Польщі живих свиней та продукції з них. Сьогодні дозволяється ввезення на територію України свиней, сировини і продукції з них з території Республіки Польща, за винятком Підляського воєводства", - йдеться в повідомленні.
Про це повідомляє Державна служба статистики України (Держстат). У тому числі поголів'я корів за травень зменшилося на 2% - до 2 млн 534,1 тис. тварин. Поголів'я свиней зросло на 0,1% - до 8 млн 094,3 тис., поголів'я овець і кіз скоротилося на 0,7% - до 2 млн 262,6 тис., птиці - зросло на 6,5%, склавши 254 млн 544,7 тис. При цьому порівняно з квітнем 2014 р. (5 млн 114,6 тис. голів) поголів'я худоби збільшилася на 0,04%.
10 та 11 червня під головуванням Першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Івана Бісюка було проведено наради за участі широкого кола профільних бізнес асоціацій, підприємств, які є потенційними експортерами до Європейського Союзу, фахівцями Мінагрополітики України та Держветфітослужби України. Учасники обговорили низку питань, пов'язаних із проведенням місії Генерального Директорату Європейської Комісії з питань охорони здоров’я та захисту прав споживачів (DGSANCO) щодо оцінки санітарного контролю при виробництві продуктів тваринного походження в Україні.
Россия определила два пункта пропуска (на территории Брянской и Белгородской областей), через которые на территорию РФ возможен ввоз животноводческой продукции из Украины, а также склады временного хранения (СВХ), где будет осуществляться необходимый досмотр продукции с учетом имеющихся высоких рисков.
COCERAL(Європейська Асоціація виробників зернових та олійних культур, рису, кормів, оливкової олії та масла) – конфедерація національних аграрних бізнес-асоціацій 19 країн-членів ЄС. Структурно COCERAL поділена на 5 тематичних секцій – «ринок та загальна аграрна політика», «безпечність продукції та екологія», «рис», «оливкова олія», «агропостачання». Секретаріат COCERAL знаходиться у Брюсселі.
Контактна інформація: Rue du Trône 98, 4th Floor 1050, Brussels, telephone: +3225020808, fax: +322/5026030, e-mail: secretariat@coceral.com. Веб-сайт: http://www.coceral.com.
«Держава і надалі виплачує дотації за збереження та утримання молодняку ВРХ, за здачу на забій свиней і ВРХ, а також частково компенсує витрати на придбання установки індивідуального доїння. Таким чином держава заохочує утримувати худобу та реалізовувати її на забій на спеціалізовані підприємства, як це робиться в цивілізованих країнах. І ми бачимо, що участь у цих програмах беруть все більше сільгоспвиробників − селян, фермерів і кооператорів», − зазначив Міністр.
На минулому тижні в усіх областях України продовжилися заходи із забезпечення стабільної епізоотичної ситуації та продовольчої безпеки. Так, мобільні групи у складі фахівців державної служби ветеринарної медицини та співробітників ветеринарної міліції перевірили 258 об’єктів, діяльність яких пов’язана з обігом продукції тваринного походження. Роботу 5 з них було призупинено через виявлені порушення.
«Все більше селян здають худобу для забою на спеціалізовані підприємства. Держава ж, зі свого боку, намагається створити належні умови, щоб сільгоспвиробникам було вигідніше здавати худобу на спеціалізовані підприємства, ніж забивати її вдома. Уряд із цього року запровадив новий напрямок державної підтримки, згідно з яким за проданих на забій і переробку ВРХ та свиней, селянам, фермерам і кооператорам виплачується дотація. Наразі ми нарахували 8,6 мільйона гривень за цією програмою», − зазначив Микола Присяжнюк.
Уряд на своєму сьогоднішньому засіданні ухвалив постанову, яка передбачає внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткового відшкодування суб'єктам господарювання вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів та підприємств з виробництва комбікормів.
«Українці вже давно переконалися, що купувати сільгосппродукцію безпосередньо у виробника зручніше і вигідніше. Тому форма продовольчих ярмарків вже довела свою ефективність. Сільгоспвиробники також отримують переваги, адже можуть швидко реалізувати свою продукцію та отримати за неї живі гроші. І наразі, під час збору овочів і фруктів, в Україні зростає кількість ярмарок. Зокрема, у червні їх відбулося майже 6 тисяч», − зазначив Микола Присяжнюк.